Aktuality 19. 10. 2024

Golden Trail Series - Velké finále: mužský prolog vyhrává Elhousine Elazzaoui

header-image-small

Elhousine Elazzaoui byl prostě příliš silný!

Elhousine Elazzaoui vyhrává prolog Velkého finále GTS a Manuel Innerhofer získává první místo v GTNS.

Navzdory vynikajícímu závodu Rémiho Bonneta to byl Elhousine Elazzaoui (MAR - Nnormal), kdo získal první místo v prologu tohoto Velkého finále. Nesen davem fanoušků, které zná a miluje - několik měsíců v roce žije jen kousek od Ascony-Locarna - dokázal udržet 25sekundový náskok před Rémi Bonnetem.

Elhousine Elazzaoui: „Dnes jsem se cítil skvěle! Byl jsem trochu pod tlakem, když mi fandili všichni známí, ale byl to pro mě opravdu pozitivní zážitek. Teď už zbývá jen krůček k dosažení mého snu! Myslím, že jsem na dobré cestě, ale musím se soustředit až do konce!“

Výhled na jezero
Seběh s výhledem na jezero Maggiore. (Autor fotky: Colin Olivero – Golden Trail Series)

Manuel Innerhofer vede ve finále GTNS, Pablo Van Hoorn vede v kategorii U23

V národní sérii Golden Trail se na první místo probojoval Manuel Innerhofer (AUT - GTNS DACH), který skončil celkově desátý. V pořadí GTNS (národní série) skončil s náskokem 45 sekund na 2. místě.

V kategorii U23 doběhl první Pablo Van Hoorn (NDL - GTNS UK/NL), s náskokem 35 sekund na svého nejbližšího soupeře.

GTNS USA/CAN se ujímá vedení!

V týmovém žebříčku vede GTNS USA/CAN před GTNS NORDICS a GTNS DACH.

Jak si vedli naši?

Z Čechů se závodu zúčastni Tomáš Hudec, který si s časem 30:18 doběhl pro 12. místo v GTNS respektive pro 38. místo v celkovém pořadí a Patrik Pastor – čas 38:14, 35. v GTNS a 77. celkově.

A nyní je čas na hlavní závod!

Po těchto dvou prolozích přichází čas na hlavní závod Grand Final. Již dnes, 19. října, v 11:35 v Cardadě (Ascona-Locarno) se poběží ženský finálový závod, který můžete sledovat v přímém přenosu na Eurosportu.