Aktuality 17. 10. 2024

Golden Trail Series - Velké finále: Joyce Njeru vítězí v ženském prologu!

header-image-small

Jak si vedly v prologu ženy?

Joyce Njeru vyhrála prolog ženského závodu Golden Trail Series (7 km, 400 m, Ascona-Locarno, Švýcarsko) ve velkém finále, které se koná na břehu jezera Maggiore ve švýcarském městečku Ascona-Locarno. Sarah Carterová je první v národní sérii GTNS.

Joyce Njeru na vrcholu!

Joyce byla prostě na úplně jiné planetě! Na supertechnické trati a v pekelných povětrnostních podmínkách Joyce Njeru (KEN - Atletica Saluzzo) ukázala, že má na to, aby ovládla tento prolog Velkého finále Golden Trail Series. Keňanka zvítězila o 30 sekund před Američankou Lauren Gregory (USA - Nike Trail) a o více než 40 sekund před Madalinou Florea (ROM - Salomon).

Joyce Njeru: „Nečekala jsem, že se v tomto prologu dostanu do vedení. Musela jsem začít opravdu rychle a celou cestu makat. Jsem opravdu ráda, že se mi podařilo takto vyzvat sama sebe. Teď si budu muset pořádně odpočinout, abych sobotní finále dotáhla do vítězného konce.“

Florea Madalina
Rumunka Florea Madalina dobíhá do cíle prologu. (Autor fotky: Colin Olivero – Golden Trail Series)

Sarah Carterová, první v GTNS, Miriam Moralesová v čele U23

Kromě hodnocení Elite se v tomto finále utkají také všichni běžci GTNS (národní série). Američanka Sarah Carterová (GTNS USA/CAN) obsadila díky celkovému 16. místu první místo v GTNS. S třísekundovým náskokem před nejbližší soupeřkou však bude mít v sobotu co dělat, aby si toto první místo udržela.

V kategorii U23 zvítězila Mexičanka Miriam Morales Hernandezová (GTNS Mexico) s náskokem 16 sekund.

Judith Wyder
Švýcarka Judith Wyder na trase prologu. (Autor fotky: Justin Galant – Golden Trail Series)

Mužská kategorie

Po ženách přijdou zítra (18. října) na řadu muži v prologu. Start závodu je plánován 15:00 hodin našeho času.